Niedawno w serwisie Moje Miasto Silesia zamieszczona została informacja o naszej stronie. Dziękujemy serdecznie za wyróżnienie, cieszymy się, że nasza praca jest doceniana – dziękujemy wszystkim czytelnikom i gościom naszego serwisu.

Poniżej link do artykułu na MMSilesia i cytat z artykułu:

Nasze sprawy: Super Strona MM: www.palaceslaska.pl

Gromadzą pałace Śląska w internetowym katalogu

Nasza ocena

Grafika: 3/5
Treść: 5/5
Nawigacja: 4/5

Pasją Karoliny i Damiana są perełki architektoniczne naszego regionu. Fotografują i opisują najpiękniejsze zamki i pałace Śląska. - A jest ich naprawdę wiele - zapewnia Karolina

***

Strona internetowa palaceslaska.pl wygląda niepozornie, bez fajerwerków, wyszukanych zakładek i form graficznych. Jednak najważniejsze, czym może się poszczycić to bardzo duża baza informacji oraz materiałów zdjęciowych na temat obiektów pałacowych na terenie Górnego Śląska i zachodniej Małopolski a nawet w Czechach. Wszystko podzielone jest geograficznie, listę obiektów możemy wyświetlić nawigując poprzez powiaty. Gdy przejrzymy już wszystkie informacje i zdjęcia z pałacami - na deser możemy wirtualnie pozwiedzać drewniane kościoły w regionie.

Aż trudno uwierzyć, że twórcami witryny jest dwójka młodych ludzi. Damian Dąbrowski, historyk i Karolina Koszarska, studentka biologii archiwizują obiekty od kilkunastu lat, pierwszy zaczął Damian, ale szybko zaraził swoją pasją Karolinę  podczas pierwszej wspólnej wycieczki - do Prudnika.


- Od tego czasu „odkrywanie” nowych obiektów, podróże, zwiedzanie, inwentaryzowanie ich i fotografowanie stały się także moją pasją. Teraz przedstawiamy czytelnikom sposoby dojazdu do ciekawych miejsc, również zniszczonych - tłumaczy Karolina. - Pomagamy je ocalić od zapomnienia, rozpropagować zwiedzanie Śląska i poznawanie jego trudnej historii. Rozwiać mit, że ten region to tylko przemysł - dodaje, po czym zapewnia, że oprócz nowych pałaców niebawem chcą poszerzyć bazę drewnianych kościołów oraz umieścić inwentaryzację pałacowych parków.


- Potem nie pozostanie nam nic innego jak wybrać się na Dolny Śląsk i stworzyć nową zakładkę - śmieje się Karolina.”

 

 

Joomla templates by a4joomla