i***

Współpraca z otwartymi ludźmi, zaangażowanymi w sprawy nie tylko lokalne, jest zawsze budująca. Takie osoby zrzesza STOWARZYSZENIE GENIUS LOCI, ukazujące wspaniałego ducha tkwiącego niezaprzeczalnie w śląskim krajobrazie. Dziękujemy za wykonanie i udostępnienie nam fotografii dworu w Rudzie Śląskiej Halembie, które prezentujemy w ramach aktualizacji artykułu o tym zabytku: RUDA ŚLĄSKA HALEMBA.

***

Serdeczne podziękowania dla Właścicieli pałacu w Większycach, którzy przywrócili mu dawny blask, w dodatku dzięki otwartej w pałacu restauracji udostępniają Państwu jego wnętrza. Dzięki ich uprzejmości prezentujemy galerię fotografii wnętrz w aktualizacji naszego artykułu.

Informacje o ofercie i godzinach otwarcia restauracji uzyskać można na oficjalnej stronie internetowej RESTAURACJA PAŁAC WIĘKSZYCE,

artykuł na stronie Pałace Śląska: WIĘKSZYCE.

***

Dziękujemy przedstawicielom właścicieli pałacu w Krowiarkach, za umożliwienie nam wykonania fotografii wnętrz pałacu, pięknego parku przypałacowego oraz mauzoleum, które prezentujemy w aktualizacji artykułu. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z tą aktualizacją: KROWIARKI.

***

Dziękujemy Właścicielom dworu w Prusach za udostępnienie nam ruin zabytku do wykonania fotografii. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z zbytkiem w naszym serwisie: PRUSY i odwiedzenia tego imponującego miejsca mimo stanu w jakim się znajduje od czasów powojennych.

***

Serdecznie dziękujemy właścicielom dworu w Koźmicach za gościnność i udostępnienie prywatnych wnętrz dworu, możliwość wykonania fotografii i zamieszczenia ich w naszym serwisie. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym artykułem i... do zakupu rzeczonego zabytku :) Dotychczasowi właściciele dużym nakładem pracy i środków odrestaurowali wnętrza, zadbali o park, sprawiając, że miejsce nabrało przytulnego, rodzinnego charakteru. Obecnie zabytek poszukuje nowego właściciela. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na www.palaceslaska.pl: KOŹMICE.

***

Dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom za pomoc w tworzeniu strony internetowej www.palaceslaska.pl, w szczególności właścicielom zabytkowych obiektów, którzy udostępniają nam ich wnętrza i zezwalają na publikację wykonanych fotografii.

Przy tej okazji podziękowania składamy Właścicielom dworu w Kamieńcu koło Kłodzka. Dzięki ich informacji i zaproszeniu ten zabytek mogą zobaczyć Państwo na naszej stronie. Cieszymy się, iż znalazł on nabywców przywracających go do wyglądu z czasów świetności.

Wspomniany artykuł o dworze w KAMIEŃCU koło Kłodzka.

***

Dzięki działaniu Fundacji Chudów, aktualnego właściciela niezwykłego zabytku, możemy zaprezentować Państwu wnętrza książęcej wieży mieszkalnej w Siedlęcinie o unikatowej wartości w skali Europy. Serdeczne podziękowania dla Fundacji za udostępnienie nam wnętrz zabytku, a gorące zaproszenie dla Państwa do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca.

Strona internetowa fundacji, gdzie można odnaleźć informacje o pracach wykonywanych w Siedlęcinie, godzinach otwarcia muzeum i tym podobne: FUNDACJA CHUDÓW SIEDLĘCIN,

artykuł przygotowany dla Państwa na www.palaceslaska.pl: SIEDLĘCIN.

***

"Jednoczymy ludzi wokół zmian, aby mogli ich wspólnie dokonać." To cytat ze strony internetowej, na której odnaleźć można informacje o tym pozytywnym ruchu Fundacji Kultury Ekologicznej jaki pozwolił ocalić zabytek: dwór w Jeleniej Górze Czarne. Serdecznie dziękujemy za otwarcie dla nas drzwi oraz udostępnienie wnętrz dworu. Polecamy Państwu odwiedzanie strony internetowej i samego DWORU CZARNE,

artykuł na stronie Pałące Śląska o dworze "Czarne" w JELENIEJ GÓRZE.

***

Dziękujemy zarządcom Hotelu Pałac Brunów, za umożliwienie nam wykoanania fotografii wnętrz zabytku oraz jego pięknego otoczenia. Serdecznie polecamy wypoczynek w tym miejscu. Informacje o ofercie Hotelu znajdują się na stronie internetowej: PAŁAC BRUNÓW,

artykuł w serwisie www.palaceslaska.pl: BRUNÓW.

***

Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze dr inż. Maciejowi Pawłowskiemu, za wydanie zgody na wykonanie i publikaję w serwisie www.palaceslaska.pl fotografii pałacu Schaffgotschów w Jeleniej Górze.

Zapraszamy do odwiedzenia artykułu z galerią wnętrz obiektu JELENIA GÓRA CIEPLICE ZDRÓJ, gdzie także opisujemy pozostałe dwa obiekty rezydencjonalne.

Oficjalna strona Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ w Jeleniej Górze.

***

Dziękujemy Pani Małgorzacie Stankiewicz oraz Panu Sebastianowi Boreckiemu za pomoc przy realizacji artykułów o dwóch wspaniałych zabytakch: zamku i pałacu Niesytno w Płoninie oraz o zamku w Gościszowie. Zarówno Pani Małgorzata jak i Pan Sebastian zgodzili się opisać te obiekty dzieląc się z Państwem swoją wiedzą i pasją. Zapraszamy do zapoznania się artykułami i galeriami na www.palaceslaska.pl:

PŁONINA NIESYTNO i GOŚCISZÓW

Natomiast po aktualne informacje o stanie zabytków i zachodzących w nich zmianach na strony internetowe:

PŁONINA NIESYTNO: WWW.NIESYTNO.PL

GOŚCISZÓW: WWW.GOSCISZOW.ESBO.PL

***

Wyrażamy serdeczne podziękowania Panu mgr inż. Stefanowi Synowiec, Dyrektorowi Zakładu Doświadczalnego Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin z siedzibą w Oleśnicy Małej. Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora możemy zaprezentować Państwu nie tylko pokaźną galerię zdjęć zewnętrznego wyglądu pałacu, Kaplicy p.w. św. Maksymiliana Kolbe, lecz także galerię fotografii interesujących wnętrz Pałcu i Kaplicy. Podczas odwiedzin w Oleśnicy Małej warto również wybrać się na spacer przypałacowym parkiem...

WYRÓŻNIENIE DLA ZAKŁADU DOŚWIADCZALENGO w Oleśnicy Małej,

artykuł na stronie gminy Oławy.

artykuł o PAŁACU W OLEŚNICY MAŁEJ, na www.palaceslaska.pl

***

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Ośrodka Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży, mieszczącego się w Pałacu w Orzeszu Zawiści. Dzięki pracownikom Ośrodka i ich zaangażowaniu we współpracę możemy prezentować Państwu zdjęcia pięknego parku otaczającego Ośrodek, na co dzień dostępnego jedynie dla kuracjuszy, oraz wyremontowanych i przystosowanych dla dzieci budynków podworskich i Pałacu (fotografie wnętrz). Serdecznie polecamy odwiedzanie tego miejsca pamiętając jaką pełni funkcję i szanując spokój małych pacjentów.

Oficjalna strona Ośrodka Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży.

artykuł o PAŁACU W ORZESZU ZAWIŚCI

***

Dziękujemy ciepło Pracownikom i Właścicielom Pałacu Paulinum, położonego malowniczo na wzgórzu, w Jeleniej Górze. Pałac ten zaprasza wszystkich swoimi pięknymi wnętrzami, strefą spa... które prezentujemy Państwu w atrykule, lecz także imponującym pariem i pięknym widokiem na okolicę. Oddzielony od zgiełku miasta jest miejscem gdzie warto wypoczywać.

Oferta Hotelu i inne o nim informacje: WWW.PAULINUM.PL

artykuł o PAŁACU PAULINUM W JELENIEJ GÓRZE

***

Polecamy Państwu odwiedziny i wypoczynek w Wojanowie. Pałac wraz z kompleksem zaadoptowanych na hotel i spa budynków - sprawia niezwykłe, niezapomniane wrażenie. Odczuwane w tym miejscu ogrom i przepych, potęguje majestatyczny park.

Informacje i oferta Hotelu: WWW.PAŁAC-WOJANÓW.PL

artykuł o PAŁACU W WOJANOWIE

***

Pragniemy wyrazić serdecznie podziękowania Właścicielom i Pracownikom Pałacu i Domu Wdowy - znakomitych zabytków mieszczących się w Łomnicy, w Kotlinie Jeleniogórskiej. Dzięki ich gościnności, otwartości i chęci pomocy zaprezentowaliśmy Państwu wspaniale urządzone i wykorzystywane wnętrza zabytków. Polecamy z całą mocą wypoczynek w tym cichym, pięknym miejscu, w rodzinnej atmosferze!

Oferta i pozostałe informacje na stronie internetowej: WWW.PAŁAC-ŁOMNICA.PL

artykuł o PAŁACU W ŁOMNICY

***

Polecamy Państwu wypoczynek, biznesowe spotkania, szkolenia... w Pałacu w Staniszowie nr. 100. Mieści się tam hotel i restauracja, których Pracownikom i Właścicielom dziękujemy za serdeczne przyjęcie. Niesamowity klimat, gustowne wnętrza, wspaniały park to jedne z wielu zalet tego miejsca.

Oferta i informacje kontaktowe Hotelu WWW.PALACSTANISZOW.PL

artykuł o PAŁACU STANISZÓW nr. 100

***

Dziękujemy Właścicielom i Pracownikom Hotelu Pałac na wodzie, mieszczącego się w Staniszowie. Polecamy Państwu to spokojne miejsce, sprzyjające dobremu wypoczynkowi. Mieszczący się tam Hotel i Restauracja oferują ku temu doskonałe warunki.

Oferta i informacje kontaktowe Hotelu WWW.PALACNAWODZIE.PL

artykuł o PAŁACU STANISZÓW nr. 23

***

Dziękujemy Właścicielom i Pracownikom Pałacu w Pawłowicach Gorzowskich i wszystkim naszym czytelnikom polecamy odwiedziny w tym bardzo dobrze odrestaurowanym Pałacu oraz skorzystanie ze znajdującego się tam Hotelu, Restauracji oraz Spa. Przebudowa posłużyła zabytkowi i uchroniła go od powolnego zniszczenia, życzymy Właścicielom dalszych sukcesów.

Oferta i informacje kontaktowe Hotelu WWW.PALACPAWLOWICE.PL

artykuł o PAWŁOWICACH GORZOWSKICH

***

Polecamy Państwu odwiedziny w Zamku Książ jednym z najbardziej imponujących Zamków Śląska! Zachwycający nie tylko w czasie trawnia Festiwalu Kwiatow i Sztuki, choć kwiatowe kompozycje dodają uroku zamkowym wnętrzom. Mogą Państwo przekonać się o tym oglądając fotografie wykonane w trakcie tegorocznego festiwalu:

artykuł  WAŁBRZYCH ZAMEK KSIĄŻ.

Serdecznie dziękujemy Przedsiębiorstwu Zamek Książ Sp. z o.o. za przychylność i współpracę. Wszystkich Państwa zapraszamy także do odwiedzania oficjalnej strony internetowej:

***

Dziękujemy za zaproszenie i gościnność Właścicielom i pracownikom Hotelu Zamek Międzylesie. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Zamku:

artykuł o ZAMKU W MIĘDZYLESIU

***

W Pałacu - Muzeum w Maciejowie, zobaczyć można dokumentację zdjęciową zniszczonego pałacu, niemal w ruinie. Warto odwiedzić to miejsce by przekonać się, że można uratować zabytek. Dziękujemy za uprzejmość i polecamy wszystkim!

WWW.MACIEJÓW.PL

artykuł o PAŁACU W MACIEJOWIE

***

Zapraszamy w gościnę do Pałacu w Chałupkach. Dziękujemy za udostępnienie wnętrz Zabytku.

WWW.HOTEL-ZAMEK.PL

artykuł o PAŁACU W CHAŁUPKACH

***

Ciepło będziemy wspominać wizytę w Pałacu w Wojnowicach. Dziękujemy Właścicielowi za gościnność i w Jego imieniu zapraszamy w odwiedziny w to ciche i spokojne miejsce.

WWW.PALACWOJNOWICE.WWWNET.PL

artykuł o PAŁACU W WOJNOWICACH

***

Podziękowania dla Właścicieli i pracowników Hotelu w Izbicku, którzy odkryli przed Państwem wnętrza Swojego Pałacu! Serdecznie polecamy to gościnne miejsce:

WWW.PALACIZBICKO.PL
artykuł o PAŁACU W IZBICKU

***

Dziękujemy Właścicielce Pałacu w Jakubowicach, za okazanie zaufania. Życzymy powodzenia w realizowaniu działań, które dzięki pomaganiu ludziom przekładają się na zachowanie pięknego zabytku.

WWW.PALAC-JAKUBOWICE.PL

artykuł o PAŁACU W JAKUBOWICACH

***

 

Joomla templates by a4joomla